Blog

Geniálny trik na záhradné mšice

44views

Máte na svojich rastlinách mšice? Nečakajte, kým sa problém zhorší! Zamierte do kuchyne, kde nájdete všetko potrebné na účinný postrek. Mšice sú jedným z najväčších nepriateľov záhradkárov. Týchto nenápadných škodcov si spočiatku ťažko všimnete, ale keď sa stanú viditeľnými, rýchlo začnú ničiť listy, vetvičky a púčiky.

Našťastie sa v boji proti nim nemusíme uchyľovať k silným chemickým prostriedkom. Stačí lacná kuchynská zmes, ktorú má doma každý. Tieto prípravky sú veľmi účinné v boji proti mšiciam v záhrade.

Odkiaľ sa v záhrade berú mšice?

Mšice sa často dostávajú do záhrady z obchodu s novými rastlinami. Ich larvy sú takmer neviditeľné a ľahko ich prehliadnete. Ďalším zdrojom mšic je susedova záhrada, odkiaľ k nám môžu ľahko priletieť.

Prevencia proti mšiciam

Situácii s mšicami sa dá predísť vysadením repelentných rastlín, ako je mäta alebo levanduľa. Tieto rastliny neznášajú mšice a ochránia vaše plodiny.

Čo robiť, ak sa objavia mšice?

Na pomoc vám príde trojica z vašej kuchyne: Jedlá sóda, olej a voda.

Ako vyrobiť prírodný postrek proti mšiciam:

  • Zmiešajte:
    • 500 ml teplej vody
    • 1 čajová lyžička jedlej sódy
    • 1 čajová lyžička oleja
  • Zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a naneste na každý list a stonku.

Tento domáci postrek je účinný aj proti moliciam a priadke morušovej. Pre optimálny účinok ho používajte pravidelne, ideálne každé 4 dni.

Ďalšie prírodné postreky proti mšiciam:

  • Cibuľa a cesnak: Z tejto zeleniny môžete pripraviť jednoduchý nálev. Zeleninu nakrájajte, zalejte vodou a priveďte do varu. Potom znížte teplotu a nechajte variť 30 minút. Vychladnutú zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a aplikujte na rastliny.

Pomocou týchto jednoduchých tipov a lacného kuchynského vybavenia sa môžete mšiek v záhrade ľahko a účinne zbaviť.

Leave a Response